Svátek má Matěj
Všestranně podporujeme nestátní neziskové organizace z Olomouckého kraje a pomáháme jim. Vytváříme trvalý prostor pro komunikaci a spolupráci neziskovek mezi sebou i vůči jiným sektorům společnosti.

Zprávy z předsednictva

V září přijedou naši polští partneři. Můžete se zapojit i vy

Autor: Redakce UNO. Neděle 16. srpna 2015.

Read moreV loňském roce navázala Unie nestátních neziskových organizací Olomouckého kraje (UNO OK) partnerství se svojí obdobou v polském Opolském vojvodství, servisní organizací neziskovek, kterou je Opolskie Centrum Wspierania Inicjatyw Pozarządowych (OCWIP, Opolské centrum pro podporu neziskových iniciativ). V listopadu 2014 proběhla dvoudenní pracovní návštěva zástupců neziskovek z Olomouckého kraje právě v Opoli, kde OCWIP zorganizovalo přijetí a za přítomnosti zástupců města Opole, kteří se věnují neziskovému sektoru, i kulatý stůl s organizacemi, které by měly zájem o spolupráci.

celý článek

 

Krátce z červnového jednání předsednictva UNO OK

Autor: Hynek Pečinka. Čtvrtek 04. června 2015.

Read morePředsednictvo Unie nestátních neziskových organizací Olomouckého kraje (UNO OK) se ve čtvrtek 4. června sešlo na svém pravidelném každoměsíčním jednání. To se konalo v prostorách sdružení OK4EU v Regionálním centru Olomouc. Na programu byla nejprve příprava setkání se zahraničním partnerem UNO OK, kterým je polská asociace OCWIP z Opole. O návštěvě polských neziskovek v Olomouci, plánované na termín 30. září - 2. října, informoval Hynek Pečinka. Brzy se k našim členům dostane informace, jak se zapojit a představit polským partnerům. Za přítomnosti polské delegace proběhne ve čtvrtek 1. října odpoledne krajský sněm UNO OK.

celý článek

 

Krajský sněm neziskovek mění termín

Autor: Marcela Vystrčilová. Středa 13. května 2015.

Logo UNO barevne 1Milí členové, vážení přátelé, v minulém týdnu jsme Vás pozvali na XVI. krajský sněm Unie nestátních neziskových organizací Olomouckého kraje v termínu čtvrtek 21. května. Toho se měli účastnit i zástupci neziskovek z polského Opolského vojvodství. Vzhledem k tomu, že naši partneři z organizačních důvodů nemohou dorazit, ale velmi stojí o setkání s Vámi, vycházíme jim vstříc a překládáme krajský sněm i doprovodný česko - polský program na poprázdninový termín, o kterém Vás v předstihu budeme informovat.

 
   

Únorové předsednictvo UNO OK plánovalo letní setkání neziskovek

Autor: Hynek Pečinka. Pondělí 16. února 2015.

Read morePrvní čtvrtek v měsíci se tradičně schází předsednictvo Unie nestátních neziskových organizací Olomouckého kraje (UNO OK), aby se probralo aktuálními tématy týkajícími se neziskového sektoru v našem regionu. Jednání ve čtvrtek 5. února hostilo sdružení OK4EU sídlící v budově RCO u olomouckého vlakového nádraží.

V úvodu informovala Marcela Vystrčilová o řádně proběhlém vyčerpání prostředků z loňských grantů poskytnutých Olomouckým krajem a městy Olomoucí, Šumperkem, Přerovem a Jeseníkem. Hynek Pečinka připomněl, že od poloviny ledna opět probíhá aktivní aktualizace webových stránek, jejichž návštěvnost se skokově zvýšila. Jsme rádi, že máme tento komunikační kanál opět funkční a můžeme zprostředkovávat aktuální informace jednak pro neziskový sektor olomouckého regionu a jednak pro veřejnost zajímající se o jeho činnost. 

celý článek

 

Prezentace UNO na konferenci k projektu Měníme věci kolem nás Praha 11. 10.2013

Autor: Mgr. Hana Kroupová. Pondělí 14. října 2013.

Read more„Měníme věci kolem nás“ je název projektu, kterého se od srpna minulého roku jako jeden z partnerů účastnilo olomoucké o. s. OLiVy. „V rámci projektu se uskutečnily čtyři semináře, které lektorsky vedli partnerské organizace z projektu - Dobrovolnické centrum Ústí nad Labem, Náš kraj Liberec, Centrum rozvoje česká Skalice a Trialog Brno - na témata PR pro NNO, ekologické programy pro děti, dobrovolnictví i spolupráce neziskových organizací s firmami a státní správou. Na každé téma navazovala PR akce pro veřejnost, na které se podílela řada dobrovolníků z Olomouce“, řekla jednatelka sdružení Hana Kroupová.

celý článek

   

Strana 6 z 12