Svátek má Matěj
Všestranně podporujeme nestátní neziskové organizace z Olomouckého kraje a pomáháme jim. Vytváříme trvalý prostor pro komunikaci a spolupráci neziskovek mezi sebou i vůči jiným sektorům společnosti.

Zprávy z předsednictva

Veselé Vánoce a šťastný nový rok!

Autor: Ing. Jiří Rudolf. Úterý 22. prosince 2015.

PF UNO 2016Unie nestátních neziskových organizací Olomouckého kraje přeje všem svým členům a partnerům krásné prožití letošních svátků vánočních a do nového roku 2016 mnoho chuti, sil a zdraví pro naplnění Vašich cílů i úspěšné zdolání každé výzvy, kterou nám budoucnost přinese.

 

Děkujeme za přání do nového roku!

Autor: Redakce UNO. Sobota 19. prosince 2015.

pf-mammahelpDovolujeme si poděkovat všem našim členům a partnerům za krásná přání do nového roku. Aby nezapadla, uveřejňujeme je průběžně na našem facebookovém profilu. Podívat se můžete i vy - tady je odkaz.

 

Listopadové jednání předsednictva UNO OK se zabývalo nejen financováním neziskovek

Autor: Hynek Pečinka. Pátek 13. listopadu 2015.

Read moreVe čtvrtek 12. listopadu se konalo další jednání předsednictva Unie nestátních neziskových organizací Olomouckého kraje, kterému již tradičně poskytlo své prostory v olomouckém "mrakodrapu" RCO sdružení OK4EU. Úvodem proběhlo blahopřání k narozeninám kulatým i půlkulatým Marku Podlahovi a Marcele Vystrčilové a pak už se členové předsednictva vrhli na aktuální agendu.

Marcela Vystrčilová shrnula informace, které se dozvěděla na konferenci Nestátní neziskové organizace v roce 2016 proběhlé 5. listopadu v Praze. Konference se věnovala stavu neziskových organizací v Česku, aktuální situaci ve financování, výhledu na příští období, vizím, záměrům a očekávaným legislativním změnám. Témata budeme i nadále sledovat.

celý článek

   

Zástupci opolských neziskovek prohloubili spolupráci s olomouckými kolegy

Autor: Hynek Pečinka. Pondělí 12. října 2015.

Read moreOLOMOUC – Po roce od prvního setkání zástupců neziskového sektoru Olomouckého kraje a jeho partnerského regionu na polské straně společné hranice v Opoli se na třídenní pracovní návštěvu Olomouce vydali reprezentanti tamních neziskovek. V našem regionu je přivítala Unie nestátních neziskových organizací Olomouckého kraje, zdejší samosprávná střešní organizace neziskového sektoru. 

Pracovní cesta, jejíž účastníky za polskou stranu motivovala servisní organizace Opolské centrum pro podporu neziskových iniciativ (OCWIP), se uskutečnila v termínu 30. září – 2. října 2015. Jejím cílem bylo seznámení s postavením a fungováním neziskovek v Česku a konkrétně v Olomouckém kraji, výměna zkušeností a dobré praxe, navázání spolupráce pro konkrétní projekty a také poznání Olomouce jako centra našeho regionu.

celý článek

 

Ve čtvrtek 1. října proběhne XVI. krajský sněm UNO

Autor: Marcela Vystrčilová. Úterý 15. září 2015.

Read moreZástupce našich členských organizací a naše příznivce bychom rádi pozvali na XVI. krajský sněm Unie nestátních neziskových organizací Olomouckého kraje. Ten proběhne letos v netradičním termínu, prostorách i obsazení: ve čtvrtek 1. října 2015 od 17:00 hod. v budově a na zahradě Oblastní unie neslyšících v Olomouci (Jungmannova  25) mj. za účasti zástupců našich polských partnerů a volených představitelů našeho regionu.

Letošní krajský sněm jsme se rozhodli pojmout více uvolněně, jako příležitost k seznámení mezi sebou, k neformálním diskusím a výměně zkušeností. Atmosféru dodá i občerstvení z grilu, které Vám bude k dispozici zdarma. Budeme rádi, pokud předem sdělíte, zda máte o účast na sněmu zájem, a v kladném případě i počty účastníků. Pomůžete nám tak při zajištění dostatečného množství občerstvení. Vše uvádějte v přiložené návratce či zasílejte na mail.

celý článek

   

Strana 5 z 12