Svátek má Cyril a Metoděj
Všestranně podporujeme nestátní neziskové organizace z Olomouckého kraje a pomáháme jim. Vytváříme trvalý prostor pro komunikaci a spolupráci neziskovek mezi sebou i vůči jiným sektorům společnosti.

Zprávy z předsednictva

Lednové předsednictvo: především o penězích na činnost ve prospěch neziskovek našeho kraje

Autor: Hynek Pečinka. Čtvrtek 07. ledna 2016.

Read morePopvé v novém roce se ve čtvrtek 7. ledna sešlo předsednictvo Unie nestátních neziskových organizací Olomouckého kraje (UNO OK). Tématem byly především projekty na činnost Unie ve prospěch neziskovek v Olomouckém kraji. I proto byla účast členů předsednictva až na jednoho kompletní. Letos si chce UNO OK sáhnout na evropské, euroregionální, krajské i městské peníze. Jestli se to povede, poznají neziskovky z Olomouckého kraje samy na vlastní kůži.

celý článek

 

Veselé Vánoce a šťastný nový rok!

Autor: Ing. Jiří Rudolf. Úterý 22. prosince 2015.

PF UNO 2016Unie nestátních neziskových organizací Olomouckého kraje přeje všem svým členům a partnerům krásné prožití letošních svátků vánočních a do nového roku 2016 mnoho chuti, sil a zdraví pro naplnění Vašich cílů i úspěšné zdolání každé výzvy, kterou nám budoucnost přinese.

 

Děkujeme za přání do nového roku!

Autor: Redakce UNO. Sobota 19. prosince 2015.

pf-mammahelpDovolujeme si poděkovat všem našim členům a partnerům za krásná přání do nového roku. Aby nezapadla, uveřejňujeme je průběžně na našem facebookovém profilu. Podívat se můžete i vy - tady je odkaz.

   

Listopadové jednání předsednictva UNO OK se zabývalo nejen financováním neziskovek

Autor: Hynek Pečinka. Pátek 13. listopadu 2015.

Read moreVe čtvrtek 12. listopadu se konalo další jednání předsednictva Unie nestátních neziskových organizací Olomouckého kraje, kterému již tradičně poskytlo své prostory v olomouckém "mrakodrapu" RCO sdružení OK4EU. Úvodem proběhlo blahopřání k narozeninám kulatým i půlkulatým Marku Podlahovi a Marcele Vystrčilové a pak už se členové předsednictva vrhli na aktuální agendu.

Marcela Vystrčilová shrnula informace, které se dozvěděla na konferenci Nestátní neziskové organizace v roce 2016 proběhlé 5. listopadu v Praze. Konference se věnovala stavu neziskových organizací v Česku, aktuální situaci ve financování, výhledu na příští období, vizím, záměrům a očekávaným legislativním změnám. Témata budeme i nadále sledovat.

celý článek

 

Zástupci opolských neziskovek prohloubili spolupráci s olomouckými kolegy

Autor: Hynek Pečinka. Pondělí 12. října 2015.

Read moreOLOMOUC – Po roce od prvního setkání zástupců neziskového sektoru Olomouckého kraje a jeho partnerského regionu na polské straně společné hranice v Opoli se na třídenní pracovní návštěvu Olomouce vydali reprezentanti tamních neziskovek. V našem regionu je přivítala Unie nestátních neziskových organizací Olomouckého kraje, zdejší samosprávná střešní organizace neziskového sektoru. 

Pracovní cesta, jejíž účastníky za polskou stranu motivovala servisní organizace Opolské centrum pro podporu neziskových iniciativ (OCWIP), se uskutečnila v termínu 30. září – 2. října 2015. Jejím cílem bylo seznámení s postavením a fungováním neziskovek v Česku a konkrétně v Olomouckém kraji, výměna zkušeností a dobré praxe, navázání spolupráce pro konkrétní projekty a také poznání Olomouce jako centra našeho regionu.

celý článek

   

Strana 5 z 12