Svátek má Cyril a Metoděj
Všestranně podporujeme nestátní neziskové organizace z Olomouckého kraje a pomáháme jim. Vytváříme trvalý prostor pro komunikaci a spolupráci neziskovek mezi sebou i vůči jiným sektorům společnosti.

Zprávy z předsednictva

Pětice témat prosincového jednání předsednictva Unie

Autor: Hynek Pečinka. Pátek 09. prosince 2016.

Read morePředsednictvo naší Unie se naposled v letošním roce sešlo ve středu 7. prosince odpoledne, opět v prostorách sdružení OK4Inovace ve výškové budově RCO v Olomouci. Přítomné členy a hosty čekal pestrý program napresovaný do dvou hodin, během kterých se jím zvládli prokousat. Bylo to těchto pět aktuálních a zajímavých témat týkajících se neziskového sektoru našeho regionu:

Aktualizace energetické koncepce kraje - hosté, paní Jüttnerová a pánové Kapitán a Králík, zástupci spolků, kteří se za Unii ujali připomínkování tohoto strategického dokumentu, prezentovali svoji účast na listopadovém veřejném projednání.

celý článek

 

STOP VĚTRNÝM ELEKTRÁRNÁM! Neziskový sektor připomínkoval aktualizaci krajské energetické koncepce

Autor: Hynek Pečinka. Úterý 15. listopadu 2016.

Read moreBudou v našem kraji hrát prim tepelné elektrárny, biomasa nebo větrníky na kopcích? Anebo to bude jinak? Tomuto tématu se mimo jiné věnuje aktualizace Územní energetické koncepce Olomouckého kraje. S výzvou k jejímu připomínkování byla krajem oslovena i Unie nestátních neziskových organizací Olomouckého kraje (UNO OK) jako zástupce neziskového sektoru v regionu. Odborníci z jejích členských organizací, spolku Kořeny domova, z. s. a Spolku Nízký Jeseník, se tématu poctivě věnovali, a tak mohly být v termínu zaslány Ministerstvu životního prostředí zásadní připomínky, které snad zvrátí záměr podporovat v kopcovitých a horských oblastech kraje výstavbu větrných elektráren, na které aktualizovaná koncepce sází.

celý článek

 

Nominace dobrovolníků na ocenění Křesadlem prošly výběrem - a známe finalisty

Autor: Hynek Pečinka. Čtvrtek 10. listopadu 2016.

Read moreVýběrová komise, v níž se zúčastnil i náš zástupce, vybrala ve středu 9. listopadu z 26 dobrovolníků nominovaných na ocenění Křesadlo za Olomoucký kraj osm finalistů a několik náhradníků. A neměla přitom vůbec lehký úkol, protože se v každé kategorii sešlo několik kvalitních nominací, mezi kterými bylo zatěžko rozhodnout. Členové komise tak opět jako každým rokem litovali, že je Křesadel pouze osm.

Na výběru se podílejí zástupci statutárních měst Olomouce a Prostějova, Olomouckého kraje, Českého rozhlasu Olomouc, Olomouckého Deníku, Univerzity Palackého v Olomouci a Unie nestátních neziskových organizací Olomouckého kraje.

celý článek

   

Kandidáti na ocenění Osobnost neziskového sektoru za Olomoucký kraj nominováni

Autor: Hynek Pečinka. Pátek 26. srpna 2016.

Read moreAsociace nestátních neziskových organizací České republiky (ANNO) letos poprvé vyhlásila ocenění Osobnost neziskového sektoru. Cílem je vyzvednout významné osobnosti, které napomáhají k rozvoji neziskového sektoru a které přispívají k budování silné občanské společnosti. Osobnost neziskového sektoru má tedy ambici ocenit ty, kteří věnují nejen své znalosti a schopnosti práci v neziskových organizacích a kteří mají i osobnostní předpoklady pro práci s klienty nebo k rozvoji neziskového sektoru obecně.

Na výzvu ANNO reagovala i Unie nestátních neziskových organizací Olomouckého kraje, protože za každý kraj Česka je možno nominovat tři kandidáty. V daném termínu se sešlo pět nominací, a protože byly všechny stejně kvalitní a nešlo do Prahy poslat všechny, proběhlo losování.

celý článek

 

Krajský sněm neziskovek: skládání účtů, nové volby a grilování na zahradě

Autor: Hynek Pečinka. Čtvrtek 09. června 2016.

Read moreNa čtvrtek 2. června odpoledne svolala Unie nestátních neziskových organizací Olomouckého kraje (UNO OK) do hanácké metropole řádný sněm, tedy setkání svých členských organizací, na kterém hodnotili přítomní zástupci členů její činnost od posledního sněmu, seznámili se s projektem letošní činnosti UNO OK ve prospěch neziskového sektoru všech pěti okresů našeho regionu a dozvěděli se, jaké nové povinnosti od nich chce splnit aktuální legislativa. Ale nejen to.

Krajský sněm UNO OK je prostor, na němž členové střešní asociace neziskového sektoru v Olomouckém kraji mohou ovlivnit, jak bude regionální neziskový sektor vystupovat vůči samosprávám kraje a měst a dalším důležitým regionálním hráčům. Na tom červnovém skládalo účty dosavadní předsednictvo, které bylo ve funkci v uplynulých dvou letech, a delegáti volili nové členy. Nutno říci, že svou volbou vyjádřili důvěru těm stávajícím a povolali jednoho nového zástupce. Zvolení členové předsednictva po jednání sněmu operativně zasedli a nyní můžeme oznámit, že Unii do roku 2018 povedou předseda Marek Podlaha, místopředsedové Marcela Vystrčilová a Hynek Pečinka a členové předsednictva Eva Kráčmarová, Hana Kroupová, David Křížan, Milan Langer a Jiří Rudolf. 

celý článek

   

Strana 3 z 12